Kurumsal Kimlik Tasarımı

Şirketinizin imajını tutarlı biçimde oluşturmak, ürün veya hizmetlerinizin satış olasılığını artıran en temel noktadır. Kurumsal kimlik tasarımı da şirketinizin imajı… Müşterilerinizin gözünde profesyonel ve işinin kurdu olarak görünmenizi sağlayacak tüm yaratıcı fikirleri, şirketinizin kimliğini oluşturmak için kullanmaya can atıyoruz. Genelde logonuzdan yola çıkarak oluşturulan kurumsal kimlik çalışmaları, akılda kalıcı etkileriyle birlikte sektörde kalıcı olabilmeniz için olmazsa olmazlardan biri. Pazarlama faaliyetlerinin de temelini oluşturan kurumsal kimlik, bilinirlik ve akılda kalıcılık, itibar ve güvenilirlik konularında sizleri rakiplerinizden bir adım daha öteye taşıyacak. 20. yüzyıl başlarında dünyayı ve tüm pazarlama sektörünü avucunun içine alan halkla ilişkiler kavramından yola çıkarak oluşturacağımız kurumsal imajınızı önemseyin.

DukaCS ile Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları

Önce fikir!” mottosunun en çok yakıştığı konuların başında gelen kurumsal kimlik tasarımı oluşturma aşamalarından söz edelim. Önce fikir diyoruz çünkü iyi fikir çıkışlı olmayan tasarımın iyi olacağına inanmıyoruz. Duka Creative Studio Reklam Ajansı olarak özenle yaptığımız her iş gibi, kurumsal imajınızı da oldukça fazla önemsiyoruz. Adım adım gidelim:

  • Öncelikle beklentilerinizi en doğru biçimiyle anlayacağımız toplantılar ile şirketinizin hedeflerini öğreniyoruz.
  • Müşteri kitlenizi tanıyor, onlara nasıl dokunabileceğimizi belirliyoruz
  • En sevdiğimiz aşama olan fikir üretme kısmında ise marka imajınıza fayda sağlayabilecek tüm konuları masaya yatırıyoruz.
  • Tasarımcı arkadaşlarımız ortaya konan fikirleri alıyor ve alternatifli çalışmalar bir sonraki toplantıya hazır oluyor.
  • Bizce en iyi kurumsal kimlik tasarımını belirliyor ve tarafınızla paylaşıyoruz. Onayınız ve revizelerden sonra tasarımcılarımız şirketiniz için en uygun imajı noktalamak üzere yeniden işbaşı yapıyor.
  • Ve son kez onayınıza sunulan kurumsal kimlik tasarımı, şirketinizin itibarını bir üst seviyeye taşımaya hazır!

Kurumsal Kimlik Nelerden Oluşuyor?

”Kurumsal kimlik tasarımı nasıl yapılır?” sorusuna yanıt verdikten sonra hangi çalışmaları yapacağımızdan bahsedelim. Şirketinizin yer aldığı sektöre göre değişkenlik gösterse de aşağı yukarı parçalar bellidir. DukaCS ile oluşturacağınız başarılı bir kurumsal kimlik, şu parçaların bütünleşmesiyle oluşacaktır:

Logo tasarımı, kartvizit, adres ve fatura kartı, takvim, cd ve dvd gibi yüzey baskı tasarımı, mailing (e-posta) tasarımı, antetli zarf ve antetli kağıt tasarımı, bülten ve duyuru ilan tasarımı, faks tasarımı, fatura, gider pusulası ve sevk irsaliye tasarımı, not ve bloknot tasarımı, promosyon malzemeleri tasarımı.

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatları gözünüzü korkutmasın! Şirketiniz için en doğru yatırım başlığında olduğunuzu asla unutmayın. İyi bir imaj çalışması üzerine inşa edilecek pazarlama faaliyetleriniz ile müşterilerinizle en doğru iletişimi kuracağınızdan da şüpheniz olmasın. Halkla ilişkiler etrafında dönen dünyaya ayak uydurmak adına detaylı bilgi almak için hiç çekinmeden bizi arayın. Kurumsal kimlik fiyat listesi ile birlikte uzmanı olduğumuz diğer tüm branşlar hakkında sizleri bilgi sahibi yapalım.

Diğer İçerikler